Vairāk par ventilāciju

 

 

Ventilācijas sistēmas sastāvdaļas
Ventilācijas sistēmas sastāvdaļas ir atkarīgas no ventilācijas tipa. Ieplūdes mākslīgas ( mehāniskas) ventilācijas sistēmas – visbiežāk tiek pielietotas un vissarežģītākās tā pēc tieši šo ventilācijas sistēmu sastāvdaļas mēs arī izskatīsim.
Parasti ieplūdes mehāniskā ventilācijas sistēma sastāv no sekojošām daļām ( kuri atrodas gaisa kustības virzienā no ieejas sistēmā uz izeju ):
                                   
                        Gaisa ieņemšanas reste
Caur viņu gaiss ieplūst sistēmā no ārpuses. Reste pasargā ventilācijas sistēmu no lietus pilieniem, sniega, un priekšmetu iekļūšanas.
Gaisa vārsts
Ja ventilācijas sistēma atslēgta, tad šis vārsts nedod iekļūt āra gaisam telpā. Tas ir nepieciešams ziemas periodā, kad telpā var iekļūt sniegs un auksts gaiss. Ieplūdes ventilācijas sistēmās parasti tiek izmantoti elektriskie gaisa vārsti. Pie tam sistēmu vadība ir pilnīgi automatizēta, kad sistēma tiek ieslēgta, vārsts atveras, un kad viņa tiek izslēgta aizveras.
Filtrs
Ventilācijas filtri ir nepieciešami lai pasargātu pašu sistēmu , kā arī vēdinātās telpas no putekļiem, kukaiņiem, pūkām. Filtrs regulāri ir jātīra no putekļiem vēlams reizi mēnesī.
Sildītājs
Gaisa sildītājs aukstā laikā sasilda ieplūstošo telpās gaisu. Tiek pielieti divi sildītāju veidi: elektriskais sildītājs un ūdens sildītājs kurš tiek pieslēgts pie centrālās apkures sistēmas.
Ventilātors
Ventilātors ir centrālais elements jebkuras ventilācijas sistēmas. Viņš tiek raksturots ar diviem parametriem pēc savas darbības – ventilējamā gaisa daudzuma un pilna spiediena. Ventilātori ir atšķirīgi ar tādiem parametriem kā gabarīti un trokšņu līmenis, šie parametri ir atkarīgi no izvēlētā ražotāja.
Trokšņu dzesētājs
Darba procesā ventilatorā tiek radīti trokšņi , kuri ir neizbēgami ventilatora darbības laikā. Tā pēc ventilatora tiek uzstādīts trokšņu dzēsējs, kurš neļauj troksnim izplatīties sistēmā tālāk. Trokšņu mazināšanai tiek izmantoti minerālvate un stikla šķiedra
 Gaisa cauruļvadi
Lai piegādātu sagatavotu gaisu telpās tiek izmantots gaisa padeves tīkls, kurš sastāv no gaisa padeves caurulēm un formas detaļām, tādi kā pārejas, strejgabali, leņķi. Gaisa vada trases var būt izgatavotas no cinkotā skārda ( stacionārie), kā arī pus lokanie un lokanie gaisa vadi no daudzslāņu alumīnija folija
Gaisa izplatītājs
Gaisa izplatītājs pilda vairākas funkcijas. Viņi kalpo kā dekoratīvie elementi, otra funkcija- viņš vienmērīgi izplata gaisa padevi telpās. Kā gaisa padevēji tiek izmantotas dažādu formas restes vai plafoni- difuzori.
Vadības un automātikas sistēmas
Ieplūdes ventilācijas vadība ir galīgais elements visā šinī kompleksā. Praksē bieži tiek pielietota automātika, piemēram gaisa sildītāja sensors automātiskai ieslēgšanai gadījumā kad pazeminās āra gaisa temperatūra, sensors, kurs automātiski nosaka filtra elementa aizsārņojumu, kā arī gaisa padeves vārsta sensors.
Ja Jums ir nepieciešama konsultācija ventilācijas projektēšanas un montāžas jautājumos kā arī par sadzīves kondicionēšanas iekārtu uzstādīšanu, mūsu darbinieki Jums palīdzēs, ja Jūs piezvanīsiet uz tālr: 27878977